top of page

Ticari hazır boyalar genellikle pahalı, tedariği zor veya doğaya ve insana zararlı katkılar içerebilir. Bu yüzden yaratıcı arzularınızı durdurabilir.

Burada size yüksek kalitede kendi boyanızı yapma profesyonelliğine ulaştıracak bir kaç basit tarif öneriyoruz. Dolgu maddeleri, koruyucular, ağır metaller, petrol bazlı pigmentler ve toksinler içermez. Ve yapımı çok basit!!

Yağlı ve Kuru Pastel Boya

Pastel, çizim ve boyamada kullanılan bir boyadır. Pigment, destekleyici ve bağlayıcıdan oluşur. Kuru pastel (yumuşak veya sert) ve yağlı pastel (mum veya yağ) olarak iki çeşit üretilir.

Hakkımızda.jpg

Tezhip (Glair) Boyası

5. yüzyılda parlak el yazılarında (tezhip) kullanılmış geleneksel boyadır. Boya çok güçlü olmadığı için kağıt üzerinde en iyi sonucu verir. Sanat günlüğü için mükemmel ve yapımı basittir.

Tezhip Sanatı.jpg

Tempera/ Egg Tempera

Tempera, yağlı boya öncesi eski zamanlarda kullanılan profesyonel bir boyama tekniğidir. Yağlı boyadan oldukça farklı benzersiz özelliklere sahiptir. Daha keskin, parlak ve doğrusal etki sağlar.

Yumurta_Temperası.png

Ahşap & Mobilya Boyası

Ham ahşap yüzeyler emici yüzeylerdir. Boyalı ve kaplamalı yüzeyler gibi emici olmayan yüzeyler için yüzeye yapışmayı sağlayan tutkal yapılı boyalar uygulanmalıdır.

Süt Boyası.jpg

Kağıt Baskı 
Resim Boya

Bu eski tarifte her zaman doğal ve toksik olmayan malzemeler kullanıldı. Doğal toprak pigmentleri kullanarak kendi boyanızı elde edin!

 

Baskı yapma

Oyun Hamuru

Çocuklarınıza yaratıcı etkinlikler ve %100 doğallık sunmak ister misiniz? İşte size saatlerce oynayabilecekleri, orijinal kreasyonlar yaratabilecekleri basit ve eğlenceli tarif.

Renkli Oyun Hamuru

Süt Boya (Milk Paint)

Sütten elde edilen Kazein Boyanın kullanımı Asya mağara resimlerine kadar uzanır ve Rönesans'a kadar yaygın bir şekilde kullanılmıştır. Dayanıklı, çabuk kuruyan ve suda çözünür bir boyadır.

Close up paintbrush in hand and painting on the wooden table. .jpg

Yüz Boyası

Kil ve mineral bazlı yüz ve vücut boyası binlerce yıl önce insanların kullandığı boyaya benzerdir. Organik bağlayıcılar kullanılarak elde edilen bu boya toksik değildir ve ağır metaller, parabenler, fitalatlar, formaldehit ve petrol bazlı boyalardan arındırılmıştır.

yüz boyama.png

Kumaş Boyası

Bu pigment yapım tekniğini kullanarak kumaş dekorasyonunda kullanılabilecek kendi doğal boyalarınızı oluşturun. Boya yapmak için bir pigmentlerle kumaşa renk ve desen katmanın en hızlı yolu değildir, ancak eğlenceli ve büyüleyici bir süreçtir

Kumaş boyası.jpg

Gesso Boya

Gesso; mobilya, ahşap boyama veya tuval resim yapılacak yüzeylerin hazırlanmasında kullanılan geleneksel bir altlık boyasıdır. Yüzeyi şeffaflaştırır ve yüzeydeki koyu gözenekleri beyazlaştırır.

Gesso.jpg

©2018 Okra Pigment ve Doğal Boya 

bottom of page