top of page

Sabun, şampuan, krem, dudak balmı, allık, göz farı, oje, güneş kremi, güneş yağı, bb krem, maskara, ışıltılı vücut yağları, rujlarda… Sağlığımızı korurken eğlenelim. İnce nüansları ve büyüleyici renkleri sayesinde eşsiz bir görünüm kazandırır. Ancak pigment var pigment var!

 

Vücuda direk teması olan kozmetik ürünleri için doğal pigmentleri tercih edin.

 

Doğal makyajın temel prensiplerinden biri, sadece doğal kökenli boya ve bileşenlerin kullanılmasıdır.

Doğal olarak, doğal pigmentler geleneksel kozmetiklere kıyasla daha sınırlı renk yelpazesi sunar, ancak yaratıcılık doğal dünyaya daha geniş aralıklar oluşturmada katkı vermeye devam eder.

Kozmetik ürünlerde pigment kullanım oranı; kullanılan diğer bileşenler ve istenilen renk tonuna göre değişmektedir. %3-5 Okra pigment kullanım oranı ile başlangıç denemelerinizi yapabilirsiniz. 

 

Yüksek miktarlı siparişler için iletişime geçiniz.

Yapay pigmentlere dikkat edin!!!

Organik kimyanın geliştirilmesi, doğal pigmentler pahasına kimyasal organik pigmentlerin oluşturulmasına neden olmuştur. Bu pigmentler, petrol kimyasalı ve pigment tonlarının belirgin şekilde görünmesine yol açan anilin türevleridir!

 

Kimyasal boyaların üretilmesi kolaydır, daha ucuzdur, çeşitli bileşenlerle iyi karışır ve şaşırtıcı bir kaplama kapasitesine sahiptir. Ancak kimyasal pigmentlerin kullanımı, son birkaç yıldır tehlikeleri hakkında tespitler yapılmıştır.

 

Bu pigmentler cevherlerden veya endüstriyel atıklardan özütlenir, daha sonra istenen renkleri elde etmek için birkaç modifikasyon yapılır. Demir oksitlerde, ton değişimi kalsinasyon sıcaklığı derecesi ile verilir.

 

Örneğin rujlar kimyasal pigmentler açısından çok zengindir. Uzmanlar, katran türevleri kanserojendir ve anında alerjilere neden olabileceğini söylüyor. Özellikle ışığa duyarlılık sağlayan eozin içeren asit boyalarından uzak durun.

bottom of page